meyve ve sebze yiyerek zayıflamanıza katkıda bulunacak bazı yiyecekler.

 

Hangi gıdalar kalori ve yağ yaktırır bunlara göz atalım. Midenizi kalori almadan doyurmanın sadece 2 yolu vardır ; meyve ve sebzeler. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenirseniz siz de kilo verebilirsiniz. Greyfurt : Yemeklerden yarım saat önce yenilen yarım greyfurt metabolizmanızı hızlandırır.

Limon : metabolizmayı hızlandırır.

Üzüm : Tatlı krizlerinizi çok daha az kalori alarak üzüm ile geçiştirebilirsiniz.

Karpuz : C vitamini açısından çok zengin olan karpuz vücudunuzun susuz kalmasını da ortadan kaldırır. Bol bol karpuz yiyin , suyunu da için.

Kahve : İçindeki kafein ilei sizi canlandırır. Kan şekerinizi normal seviyede tutarak metabolizmanızın çalışmasını destekler.

Patlamış mısır : Yağda patlatırsanız kilo aldırır ancak yağsız yapıldığında kalorisi az olur. Mısır lifli gıda olduğundan yiyerek zayıflayabilirsiniz.

Yoğurt : Yağsız olmalıdır. İçindeki protein ve karbonhidrat kendinizi tok hissetmenizi sağlar. Çorba : Midenizi çorbayla doldurun , çorba tokluk hissi sağlayacaktır.

Salata : Yaz sebzelerinden yapılan salata çok düşük kalori içerdiğinden zayıflamanıza yardımcı olur , size doygunluk hissi verir.

Sebzeler : Izgarada pişirilmiş sebzelerin hem hazırlaması kolay hem kalorileri düşüktür. Mantar , kabak , patlıcan , biber gibi sebzeleri ızgarada pişirirseniz hem sağlıklı hem daha leziz olacaktır.

Yeşil sebzeler : Vitamin zengini olan yeşil sebzeleri çiğ olarak ve bolca tüketin. Akşam salatalarınıza , çiğ ıspanak , brokoli ve beyaz lahana ekleyin.

Brokoli : Bağırsak hareketlerinizi düzenleyerek kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Balkabağı : Zayıflatan gıdalar arasında yer alır. İçinde bulunan yüksek orandaki liflerle kilo düzenlemeye büyük yarar sağlar.

Yeşil çay : Metabolizmayı hızlandırarak vücutta biriken toksinleri dışarı atar hiçbir besin değeri taşımayan bu bitki zayıflama diyetlerinin olmazsa olmazıdır.

‹‹Önceki Yazı

Kronik bronşit ve amfizemin

Sonraki Yazı ››

Sırt Ağrısı


Yorumlar yükleniyor...