yeşil çay, yeşil çay faydaları, yeşil çayın faydaları, yeşil çay zayıflatırmı, yeşil çay zayıflama, yeşil çay faydaları, yeşil çay içerek zayıflama, yeşil çay ne kadar tüketilmeli, zayıflamak için günde kaç bardak yeşil çay içilmeli

Dünyada üretilen çayın 1/4′ü yeşil çay olarak tüketiliyor. Yeşil çay üretimini yapan başlıca ülkeler Japonya, Çin ve Endonezya. Peki, bizim ülkemizde de bolca tüketilen yeşil çayın içeriğinde neler olduğunu, hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini biliyor musunuz? aşağıda vereceğimiz bilgileri okuduktan sonra yeşil çayı mutfağınızdan eksik etmeyeceğiniz kesin.

Yeşil Çay, Camellia Sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilir.
 Çay bitkisi (Camellia Sinensis) yüksek oranda antioksidan içermesi nedeniyle bilimsel araştırmalara konu olmuştur. Bileşiminde en çok antioksidan içeren türü Yeşil Çay’dır.

Kateşin Mucizesi
Yeşil çaydaki antioksidan çeşitleri flavonol ve kateşinlerdir. Yeşil çayın içerisinde kateşinin pek çok formu yer almaktadır. Kateşinler üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde yeşil çayın mucizevi bir bitki olduğu ortaya çıkmıştır.
Yeşil çay içindeki kateşinlerin faydaları : kanser riskini düşürür, tümörü küçültür, Kolestrolün düşmesine yardımcı olu, tansiyonu ve kan şekerini düzenler, kilo yönetiminde etkilidir, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini düşürür, vücuttaki yağ yakımını artırır.

Ayrıca yeşil çay içindeki flavonoidler ile kan damarlarını güçlendirerek yüksek tansiyonu önler.

Yeşil çay içerdiği C vitamini ile soğuk algınlığına karşı koruyucu olup stresi de azaltır.

Yeşil çayı Günde ne kadar tüketmeliyiz?Yeşil çayın faydalarından yararlanmak için en az günde 3 fincan içilmelidir. Hatırlatmakta fayda görüyorum. 1 fincan yeşil çaydan alınan antioksidan etkisi 1 porsiyon ıspanak, brokoli, havuç veya çileğinkinden bile daha fazladır.          DOGADANSAGLIK

‹‹Önceki Yazı

Kadınların Saç Modellerine Göre Ruh Halleri Nelerdir?

Sonraki Yazı ››

Sırt Ağrısı


Yorumlar yükleniyor...