Daha mutlu olmak için, mutlu olmanın sırları, haytta mutlu olmak için ne yapmalıyım

 

Bu zamanda mutlu olmanın çok zor olduğu gelişmiş devletlerce yapılan araştırmanın sonuçlarından çıkarabiliriz. Araştırma kadınların mutsuz olduğuna dair yapılmış hayatın zorluklarına karşın mutlu olamamaktan değil.  Eski Türk filmlerindeki fakir ama mutlu kimselere bu zamanda hiç rastlanmıyor fakiri bıraktık zenginler fakirlerden daha mutsuz olduğunu araştırmalar gösteriyor.

 

Peki Nasıl Daha Mutlu Oluruz?

 

Aslında mutluluk sanıldığı kadar zor değil. Öyle olsaydı çocuklar hiç mutlu olamazdı. Yoksa mutlu olmak için çocuklaşmak mı gerekiyor  cevabı beklide…..

Bir insan mutlu olmak için bütün donanımlara sahiptir aslınca sadece o gücü keşfetmek ve onlardan nasıl faydalanacağımızı bilmek gerekiyor diyor araştırmacılar. Birde hayattan ve karşımızdakinden beklentilerimiz arttıkça mutlu olma olasılığımız daha da düşüyor.

İşte bu yazımızda mutlu olmak için bazı öneriler mutlu olmanın gücünü keşfetmeniz için.

 

Basit Şeylerden Zevk Almayı Bilmek

Anlık ve günlük mutlulukları bilmek. Örneğin: İş yerinde aldığınız bir övgü veya keyifle yediğiniz bir yemek…


Haytın Bütününü Görmek
Hayatın süre gelen zamanında olumsuz bizi derinden yaralayacak problemler olmadığında aslında mutlu bir yaşamımız olduğunun farkına varmak.

 

Şükretmeyi Bilmek

Kendimize az bir zaman ayırıp mutlu olduğumuz dakikaları hatırladığımızda o mutlu anları tekrar yaşamalıyız.

 

 Kıyaslamaktan Ve Beklenti İçerisinde Olmaktan Vazgeç

Küçüklüğümüzde büyüklerimizin sözüdür Kendinden zor durumdakileri gör. İşte mutluluk bu kelimeler de aslında. Sağlam bir vücuda sahip olduğumuzda engelli insanları düşünmeliyiz. Bizden üstün insanlarla kendimizi kıyaslayıp üzmemeliyiz. Hayattan ve karşımızdaki insanlardan beklenti içerisinde olmamalıyız. Beklentimiz yerine gelmediğinde üzülürüz.

 

 Hayatı Olumlu Gören  Mutlu Kişilerle Yaşa

Pozitif enerji dolu insanlar etrafındakileri etkiler ve kendi gibi olmalarına olanak sağlarlar. Gül satanın yanında dolaşırsan gül kokarsın….

‹‹Önceki Yazı

BEL İNCELTİCİ ÖNERİLER

Sonraki Yazı ››

Sırt Ağrısı


Yorumlar yükleniyor...

sağlıkEn Popüler Sağlık Yazıları